Reklama socialiniuose tinkluose – tipai ir privalumai

Reklama socialiniuose tinkluose – tipai ir privalumai

Sorry, this entry is only available in Lithuanian.

Reklama socialiniuose tinkluose tampa vis svarbesne skaitmeninės rinkodaros strategijos dalimi. Didėjant socialinių tinklų vartotojų skaičiui, socialinės platformos verslams tampa puikia galimybe pasiekti tikslinę auditoriją, kurti darbdavio įvaizdį, didinti prekės ženklo žinomumą bei reklamuoti savo produktus ar paslaugas. 

Šiame straipsnyje aptarsime reklamos socialiniuose tinkluose rūšis ir jų privalumus.

Nukreipiamoji reklama – tai internetinės reklamos rūšis, apimanti įtraukiančius reklaminius skelbimus ir kitą vaizdinį turinį, kuris yra matomas socialinių tinklų platformose. Šios reklamos yra skirtos patraukti vartotojui dėmesį ir paskatinti juos spustelėti į reklamuotojo svetainę.

Rėmėjų turinys – tai socialinės žiniasklaidos reklamos rūšis, kai mokama už turinį, kuris yra reklamuojamas socialiniuose tinkluose. Tai gali būti remiami įrašai arba remiamos istorijos, kurios rodomos vartotojų naujienų kanaluose.

Nuomonės formuotojų reklama tai socialinės žiniasklaidos reklamos rūšis, kai bendradarbiaujama su įtakingais asmenimis, kurie savo socialinių tinklų paskyrose yra surinkę didelį sekėjų skaičių. Nuomonės formuotojų paslaugų kainos priklauso nuo skirtingų rodiklių. Renkantis dirbti su nuomonės formuotojais svarbu atsižvelgti į jų tikslinę auditoriją, jos įsitraukimą, demografinius bei psichografinius požymius. Nuomonės formuotojai gali padėti reklamuoti produktus ir paslaugas savo sekėjams, o tai gali padidinti prekės ženklo žinomumą ir pardavimus.

Šiandien stipri ir efektyvi komunikacija socialiniuose tinkluose yra neatsiejama verslo sėkmės dalis. Remiantis 2023 – ųjų metų duomenimis, šiuo metu socialine medija visame pasaulyje naudojasi daugiau nei 4,74 mlrd. žmonių. Nuo 2022 – ųjų metų vartotojų skaičius padidėjo 4,2 %. Per praėjusius metus, verslai reklamai socialiniuose tinkluose išleido daugiau nei 173 mlrd. dolerių. Prognozuojama, jog sumos, skiriamos reklamai socialinėse platformose ateityje tik augs.

Akivaizdu, jog socialinė medija tampa vis dažniau rinkodaros specialistų pasirenkama platforma reklamai, tačiau kokie yra konkretūs tokio pobūdžio reklamos privalumai?

Tikslinė reklama – vienas didžiausių reklamos socialiniuose tinkluose privalumų, tai galimybė nukreipti reklamą konkrečiai auditorijai pagal demografinius duomenis, interesus, elgseną, lytį, amžių ir pan. Tai leidžia įmonėms pasiekti savo idealius klientus ir padidinti pardavimus.

Ekonomiškumas – reklama socialiniuose tinkluose, tai didelių finansinių išteklių nereikalaujantis bei efektyvus būdas didinti savo verslo žinomumą, lyginant su tradicinėmis reklamos formomis, tokiomis kaip televizijos reklama ar spausdintiniai skelbimai. Socialinės žiniasklaidos platformose siūlomi įvairūs reklamos formatai, kurie gali tikti bet kokiam organizacijos biudžetui – nuo mažų įmonių iki didelių korporacijų.

Didesnis prekės ženklo žinomumas – socialinės žiniasklaidos reklama gali padėti padidinti prekės ženklo žinomumą, nes ji pasiekia platesnę auditoriją ir kūrybiškai bei patraukliai reklamuoja produktus ir paslaugas. Nuosekli bei planuota komunikacija gali padidinti organizacijos atpažįstamumą ir formuoti jos įvaizdį vartotojams.

Darbdavio įvaizdis – reklama socialinėje medijoje gali padėti didinti ne tik prekės ar produkto žinomumą, bet ir padėti spręsti žmogiškųjų išteklių problemą. Įmonės vidinės komunikacijos skelbimas socialinėse platformose kuria patrauklaus darbdavio įvaizdį ir gerina įmonės reputaciją.

Klientų lojalumas – įmonės, vis norėdamos didinti savo klientų skaičių dažnai nustemba sužinojusios, jog esami klientai yra net 50 % labiau linkę išbandyti naujus prekės ženklo produktus ir išleisti vidutiniškai 31 % daugiau, nei nauji vartotojai. Lojalūs vartotojai ne atrandami, o sukuriami. Tam gali padėti reklama, kuria dalijamasi socialiniuose tinkluose.

Organizacijos identitetas – socialiniai tinklai yra puikus komunikacijos kanalas, kuris leidžia kurti originalų organizacijos identitetą. Kitaip tariant, pristatyti įmonės viziją ir misiją, vizualinį identitetą, informuoti apie savo darbuotojus ar darbo veiklos užkulisius.

Istorijų pasakojimas – istorijų pasakojmas (angl. storytelling) tai visiškai naujas rinkodaros metodas, kuriuo siekiama perduoti žinutę auditorijai per istorijas, mitus ar legendas. Nors daugelis organizacijų naudoja faktais pagrįstas istorijas, kai kurios iš jų derina realius faktus ir savo išmonę, jog atskleistų prekės ženklo unikalumą. Gera istorija turi būti vertinga skaitytojui, taip pat, turi būti įtraukianti, įtikinama bei tęstinė. Socialiniai tinklai tampa puikia platforma kurti visiškai naujo pobūdžio reklamą apie savo prekės ženklą.

Pardavimų skatinimas – plėtojant ryšį su klientais socialiniuose tinkluose, tampa paprasčiau skatinti pardavimus. Įtraukiančios vizualizacijos, kūrybiški tekstai ar kokybiški vaizdo įrašai traukia vartotojų dėmesį. Dėl šios priežasties didėja ne tik prekės ženklo žinomumas, bet ir pardavimai. Savo tikslinei auditorijai pateikdami reklamas, kuriose nurodoma informacija apie prekės ar paslaugos nuolaidas bei išpardavimus, supažindinate savo tikslinę auditoriją su specialiaisiais pasiūlymais ir tokiu būdu pardavimų skaičiai didėja.

Ryšys su klientu – reklama socialinėje medijoje gali tapti puikiu būdu kurti tiesioginį ryšį su klientu. Planuodami įvairias apklausas bei gaudami grįžtamąjį ryšį iš vartotojų, galite sužinoti savo prekės ženklo stipriąsias ir silpnąsias puses ir tobulinti savo verslo veiklą bei jos komunikaciją.

Bendruomenių kūrimas – reklama socialinėje medijoje padeda kurti bendruomenes, kurios dalijasi tokiomis pačiomis vertybėmis kaip ir prekės ženklas. Augantys sekėjų skaičiai, vartotojų įsitraukimas, jų atsiliepimai kuria organizacijos įvaizdį. Kurti bendruomenes galima bendradarbiaujant su nuomonės formuotojais, kurie turi sukūrę stiprų ryšį su savo auditorija. Tai dar vienas būdas kurti bendruomenę, kuri yra neatsiejama nuo verslo sėkmės.

 

Norite savo prekės ženklą padaryti matomą? Jums gali padėti SposterAgency!

Patikėkite savo socialinių tinklų administravimą komunikacijos specialistams SposterAgency, kurie pasirūpins:

  • Kokybiškomis reklamos kampanijomis socialiniuose tinkluose;
  • Padės pritraukti potencialių klientų;
  • Padidins apsilankymų skaičių jūsų svetainėje;
  • Pasirūpins efektyvia produktų bei paslaugų reklama;
  • Pateiks išsamius socialinių medijų administravimo rezultatus.

 

Susisiekite su mumis jau šiandien!

+370 694 98 999
https://sposteragency.com
sales@sposteragency.com
Konstitucijos pr. 12. Vilnius, LT-09308, Lietuva

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

     https://www.facebook.com/sposteronline/

   https://www.linkedin.com/company/sposter/

 

I will be happy to help you

GRETA MAIGYTĖ, sales manager +370 694 98999 sales@sposteragency.com